21.01.2020

Maciek Chełmicki — bohater naszych czasów? Film w szkole, film na maturze.

Już 5 lutego zapraszamy do Radomia na zajęcia z Wędrującym Filmoznawcą dr. Maciejem Dowgielem. W trakcie warsztatów uczniowie poznają różne rodzaje bohaterstwa zaprezentowanego w filmach Andrzeja Wajdy oraz przeanalizują społeczne i odbiorcze aspekty zjawiska bohaterstwa.

Zajęcia organizowane przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z postacią Maćka Chełmickiego - Zbyszka Cybulskiego. Prześledzą jego losy od pojawienia się w Popiele i diamencie (A. Wajdy), przez jego alternatywną historię z Miłości dwudziestolatków (A. Wajdy) i Salto (T. Konwickiego) po Wszystko na sprzedaż (A. Wajdy). Wspólnie zastanawiamy się nad jego ewolucją oraz tym, jak jego filmowy wizerunek zrósł się z osobą tego prawdopodobnie najważniejszego dla polskiego kina aktora.

Informacje organizacyjne

  • Termin: 5 lutego 2020, g. 16.00-19.00
  • Miejsce: Sala Kinowa w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7 w Radomiu
  • Udział: Zajęcia adresowane są do uczniów w wieku 16-19 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ.
    UWAGA: Do udziału w zajęciach uprawnione są szkoły, które zgłosiły się do programu Filmoteka Szkolna na rok 2019/2020. Formularz zgłoszeniowy TUTAJ.
  • Więcej informacji:  Jarek Basaj, Lider Filmoteki Szkolnej, e-mail: basaj.jarek@gmail.com.

O PROWADZĄCYM:

dr Maciej Dowgiel - Wędrujący Filmoznawca