Wydarzenia archiwalne


Minione wydarzenia 2018 (69)

Styczeń 2018

 • 8

  stycznia

  „Film w szkole - narzędzia, praktyki, konteksty”

  Zapraszamy do Janowa Lubelskiego na warsztaty, podczas których nauczyciele poznają przykłady różnych ćwiczeń, praktyki i nawiązań filmowych, które mogą wykorzystać na swoich lekcjach.

 • 8

  stycznia

  -

  15

  stycznia

  Młode Albatrosy 2018

  Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni oraz Pomorska Fundacja Filmowa zapraszają do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego „Młode Albatrosy 2018”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 • 9

  stycznia

  „Nazywam się Cukinia” w ramach MKF „Młodzi Gniewni”

  9 stycznia 2018 r. o 18:00 w kinie Iluzjon odbędzie się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Filmowego „Młodzi Gniewni”.

 • 12

  stycznia

  Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej

  Jak co roku zapraszamy Was do wyjątkowej wirtualnej zabawy, w której będziecie mogli wykazać się wiedzą o polskim kinie, refleksem i wyobraźnią. Skompletujcie zespół i zgłoście się do naszej gorącej zimowej grywalizacji, znanej także jako Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej!

 • 12

  stycznia

  Warsztat młodego animatora

  Już 12 stycznia zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej dla uczniów i nauczycieli klas V, VI i VII szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. „Poruszyć obraz” w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gorzowie Wielkopolskim.

 • 14

  stycznia

  -

  25

  lutego

  Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów filmowych w Warszawskiej Szkole Filmowej!

  Zapraszamy na kontynuację całodziennych weekendowych warsztatów filmowych dla uczniów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Przyjmujemy zgłoszenia na terminy w styczniu i lutym.  

 • 15

  stycznia

  -

  19

  stycznia

  Do 31 grudnia trwa nabór na Warsztaty Filmowe dla nauczycieli

  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty razem z WCIES i Muzeum Pragi zaprasza warszawskich nauczycieli wszystkich poziomów edukacji na ekspresowe warsztaty z podstaw filmowania.

 • 15

  stycznia

  -

  26

  stycznia

  Ferie z Filmoteką Szkolną

  Bezpłatny kurs reportersko-filmowy „Studio Filmoteki Szkolnej” odbędzie się podczas ferii zimowych w warszawskim kinie Iluzjon. Zajęcia skierowane są do młodzieży w dwóch grupach wiekowych.

 • 15

  stycznia

  -

  18

  lutego

  Szkolenie „Projekt od A do Z - jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt”

  Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują skutecznych narzędzi i metod do pozyskiwania środków finansowych na swoje działania. UWAGA: Nabór przedłużony do 12 stycznia! Szkolenie startuje 15 stycznia.

 • 19

  stycznia

  -

  31

  marca

  IX Ogólnopolski Konkurs Małych Form Dokumentalnych „ŚWIAT WOKÓŁ MNIE”

  Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego przedmiotem są krótkie filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej lub inscenizowanego dokumentu, w których autorzy opiszą świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom: rzeczywistość szkoły, rodziny, grupy koleżeńskie lub odniosą się do ważnego problemu społecznego.

 • 22

  stycznia

  Widzę, słucham, opisuję. Muzyka w filmie. Warsztaty dla uczniów i nauczycieli

  Zapraszamy do Pracowni Filmoteki Szkolnej w Rybniku na warsztaty, podczas których uczniowie i nauczyciele poszerzą swoją wiedzę na temat roli muzyki w filmie.

 • 22

  stycznia

  -

  24

  stycznia

  Cykl zajęć filmowych w Janowie Lubelskim

  W dniach 22-24 stycznia w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Janowie Lubelskim odbędzie się cykl warsztatów dla uczniów i nauczycieli, które przeprowadzi Lider Filmoteki Szkolnej Krzysztof Fortuna.

 • 23

  stycznia

  -

  25

  stycznia

  Kino w Trampkach szuka programerów!

  Chcesz włączyć się w działania Młodzieżowej Rady Programowej? Wybrać filmy, które potem zobaczy kilkutysięczna publiczność festiwalowa? Promować ideę fajnego, mądrego kina dla młodych widzów?

 • 24

  stycznia

  Zajęcia filmowe dla młodych widzów w Radomsku

  Liderka Filmoteki Szkolnej Aleksandra Kędra zaprasza na zajęcia warsztatowe „Architektura filmu, czyli w jaki sposób kino kreuje obraz rzeczywistości” prowadzone przez Wędrującego Filmoznawcę Justynę Jaszczyk.

 • 25

  stycznia

  „Od teorii do praktyki – nakręć się”

  Lider Filmoteki Szkolnej zaprasza nauczycieli wraz z uczniami na warsztaty „Od teorii do praktyki – nakręć się”, które poprowadzi prof. Natasza Ziółkowska-Kurczuk.

 • 29

  stycznia

  „Filmowe lekcje wychowawcze” w Połczynie-Zdroju

  Liderka Filmoteki Szkolnej zaprasza nauczycieli i wychowawców na spotkanie warsztatowe „Filmowe lekcje wychowawcze”.

 • 29

  stycznia

  Warsztaty w Białych Błotach

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 29 stycznia w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

 • 31

  stycznia

  Kolejna odsłona cyklu dr Agnieszki Morstin w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce

  Zapraszamy na kontynuację cyklu „Polaków portret własny w filmowych tekstach kultury” prowadzonego przez dr Agnieszkę Morstin. 31 stycznia o godz. 15 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbędzie się spotkanie nt. „Filmowe portrety lekarzy polskich w trzech odsłonach.”

 • 31

  stycznia

  -

  2

  lutego

  Cykl zajęć filmowych w Starym Jarosławiu i Starkowie

  Zbliżają się trzy dni intensywnych warsztatów dla uczniów i nauczycieli prowadzonych przez Lidera Filmoteki Szkolnej Emilię Żuber.

Luty 2018

 • 8

  lutego

  -

  18

  marca

  NOWOŚĆ! CeTA Wrocław zaprasza na bezpłatne warsztaty filmowe!

  Rozpoczęła się rekrutacja na pierwszą turę Warsztatów Filmoteki Szkolnej w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Podczas zajęć uczniowie oraz nauczyciele z całej Polski będą mieli szansę poznać wszystkie etapy powstawania filmu i zrealizować własne etiudy pod okiem profesjonalistów. Przyjmujemy zgłoszenia na warsztaty odbywające się w lutym i marcu.

 • 11

  lutego

  -

  19

  marca

  Zostań młodzieżowym jurorem 11. edycji Festiwalu Off Camera w Krakowie!

  Stwórz recenzję lub wideorecenzję dowolnego filmu aby zasiąść w gronie Jury Młodych 11. Festiwalu Off Camera!

 • 16

  lutego

  -

  23

  marca

  Filmowe Piątki

  W lutym i marcu zapraszamy młodzież z Radomia na cykl zajęć Filmoteki Szkolnej!

 • 21

  lutego

  -

  7

  marca

  Warsztaty dla uczniów - XIII Dni Kina

  Zapraszamy na warsztaty dla uczniów, które odbywają się podczas XIII Dni Kina w Radomsku. Organizatorką wydarzenia jest Liderka Filmoteki Szkolnej  Aleksandra Kędra.

 • 22

  lutego

  Jak narodziło się kino? Poszukiwanie filmowych środków wyrazu w początkach kina

  Już 22 lutego w Nowym Świętowie odbędą się zajęcia dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez Wędrującą Filmoznawczynię Filmoteki Szkolnej!

 • 23

  lutego

  Warsztaty dla nauczycieli w Warszawie

  23 lutego zapraszamy na zajęcia dla nauczycieli pt. „Filmowe wybory i ich motywacje, czyli co i jak ogląda młodzież”, które poprowadzi dr Maciej Dowgiel, Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej.

 • 23

  lutego

  „Inspiracje Filmoteką Szkolną - plakat filmowy”

  Lider Filmoteki Szkolnej zaprasza nauczycieli wraz z uczniami na warsztaty „Inspiracje Filmoteką Szkolną - plakat filmowy”, które poprowadzi Tadeusz Kiciński.

 • 24

  lutego

  Warsztaty filmowe dla nauczycieli

  24 lutego w Olsztynie odbędą się zajęcia „Magia kina” skierowane do nauczycieli.

 • 27

  lutego

  -

  22

  maja

  Młodzieżowy Klub Filmowy czeka na uczestników

  Ruszyła sprzedaż karnetów na kolejny semestr Młodzieżowego Klubu Filmowego „Młodzi Gniewni”. W Kinie Iluzjon pokazane zostaną cztery nagradzane i szeroko komentowane filmy z różnych porządków estetycznych. Prelekcje oraz dyskusje po każdym z filmów poprowadzi Kaja Klimek. Dodatkowo w marcu i kwietniu odbędą się bezpłatne warsztaty z analizy języka filmowego. Pierwszeństwo zapisu na warsztaty będą mieli posiadacze karnetów.

 • 28

  lutego

  -

  1

  marca

  Zgłoś swój film na 6. edycję Fresh Form Film Festival!

  Do 1 marca 2018 r. masz czas na zgłoszenie filmu na 6. edycję Fresh Form Film Festival. Nie przegap!

Marzec 2018

Kwiecień 2018

Maj 2018

 • 6

  maja

  -

  7

  maja

  EFA Young Audience Award

  Już po raz szósty młodzi jurorzy z Polski zagłosują na swój ulubiony film i wręczą Nagrodę Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej - EFA Young Audience Award!

 • 9

  maja

  -

  25

  maja

  Festiwal w Edynburgu czeka na młodych krytyków!

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Edynburgu zaprasza polskich studentów do wzięcia udziału w programie Student Critics. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 czerwca-1 lipca.

 • 12

  maja

  -

  20

  maja

  Terminy warsztatów w CeTA w maju

  Poznajcie kolejne terminy bezpłatnych, jednodniowych warsztatów filmowych dla młodzieży, które organizujemy w CeTA we Wrocławiu.

 • 15

  maja

  -

  30

  września

  Żywiecczyzna – miejsce w mojej ojczyźnie I Konkurs Filmowy

  Z okazji 20-lecia istnienia powiatu żywieckiego I LO im. Mikołaja Kopernika organizuje I Konkurs Filmowy na Film Promocyjny o Żywiecczyźnie. Oferta skierowana jest o wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu z powiatu żywieckiego, który objęty został patronatem Starosty Powiatu Żywieckiego Andrzeja Kalaty oraz Komisji Edukacji Rady Powiatu.

 • 28

  maja

  -

  30

  maja

  Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”

  W dniach 28-30 maja w Kielcach odbędzie się 8. Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”.

Czerwiec 2018

 • 1

  czerwca

  -

  6

  czerwca

  Tydzień Filmowy w Gorzowie Wlkp.

  Szkoła Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach Tygodnia Filmowego. Organizatorem jest Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3, a adresatami nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.

 • 8

  czerwca

  Warsztaty storytellingu w Połczynie-Zdroju

  Liderka Filmoteki Szkolnej w województwie zachodniopomorskim Kinga Dolatowska zaprasza gimnazjalistów ze szkół w regionie do Pracowni Filmoteki Szkolnej w ZSP w Połczynie-Zdroju na warsztat „Storytelling”.

 • 18

  czerwca

  -

  19

  czerwca

  Festiwal Filmoteki Szkolnej tuż-tuż!

  18-19 czerwca 2018 roku w Warszawie odbędzie się  9. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej. W tym roku w programie znajdą się m.in. pokazy filmów młodych twórców, wizyty studyjne w filmowych instytucjach oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli.