Wydarzenia archiwalne


Minione wydarzenia 2018 (39)

Styczeń 2018

 • 8

  stycznia

  „Film w szkole - narzędzia, praktyki, konteksty”

  Zapraszamy do Janowa Lubelskiego na warsztaty, podczas których nauczyciele poznają przykłady różnych ćwiczeń, praktyki i nawiązań filmowych, które mogą wykorzystać na swoich lekcjach.

 • 8

  stycznia

  -

  15

  stycznia

  Młode Albatrosy 2018

  Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni oraz Pomorska Fundacja Filmowa zapraszają do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego „Młode Albatrosy 2018”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 • 9

  stycznia

  „Nazywam się Cukinia” w ramach MKF „Młodzi Gniewni”

  9 stycznia 2018 r. o 18:00 w kinie Iluzjon odbędzie się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Filmowego „Młodzi Gniewni”.

 • 12

  stycznia

  Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej

  Jak co roku zapraszamy Was do wyjątkowej wirtualnej zabawy, w której będziecie mogli wykazać się wiedzą o polskim kinie, refleksem i wyobraźnią. Skompletujcie zespół i zgłoście się do naszej gorącej zimowej grywalizacji, znanej także jako Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej!

 • 12

  stycznia

  Warsztat młodego animatora

  Już 12 stycznia zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej dla uczniów i nauczycieli klas V, VI i VII szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. „Poruszyć obraz” w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gorzowie Wielkopolskim.

 • 14

  stycznia

  -

  25

  lutego

  Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów filmowych w Warszawskiej Szkole Filmowej!

  Zapraszamy na kontynuację całodziennych weekendowych warsztatów filmowych dla uczniów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Przyjmujemy zgłoszenia na terminy w styczniu i lutym.  

 • 15

  stycznia

  -

  19

  stycznia

  Do 31 grudnia trwa nabór na Warsztaty Filmowe dla nauczycieli

  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty razem z WCIES i Muzeum Pragi zaprasza warszawskich nauczycieli wszystkich poziomów edukacji na ekspresowe warsztaty z podstaw filmowania.

 • 15

  stycznia

  -

  26

  stycznia

  Ferie z Filmoteką Szkolną

  Bezpłatny kurs reportersko-filmowy „Studio Filmoteki Szkolnej” odbędzie się podczas ferii zimowych w warszawskim kinie Iluzjon. Zajęcia skierowane są do młodzieży w dwóch grupach wiekowych.

 • 15

  stycznia

  -

  18

  lutego

  Szkolenie „Projekt od A do Z - jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt”

  Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują skutecznych narzędzi i metod do pozyskiwania środków finansowych na swoje działania. UWAGA: Nabór przedłużony do 12 stycznia! Szkolenie startuje 15 stycznia.

 • 22

  stycznia

  Widzę, słucham, opisuję. Muzyka w filmie. Warsztaty dla uczniów i nauczycieli

  Zapraszamy do Pracowni Filmoteki Szkolnej w Rybniku na warsztaty, podczas których uczniowie i nauczyciele poszerzą swoją wiedzę na temat roli muzyki w filmie.

 • 22

  stycznia

  -

  24

  stycznia

  Cykl zajęć filmowych w Janowie Lubelskim

  W dniach 22-24 stycznia w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Janowie Lubelskim odbędzie się cykl warsztatów dla uczniów i nauczycieli, które przeprowadzi Lider Filmoteki Szkolnej Krzysztof Fortuna.

 • 23

  stycznia

  -

  25

  stycznia

  Kino w Trampkach szuka programerów!

  Chcesz włączyć się w działania Młodzieżowej Rady Programowej? Wybrać filmy, które potem zobaczy kilkutysięczna publiczność festiwalowa? Promować ideę fajnego, mądrego kina dla młodych widzów?

 • 24

  stycznia

  Zajęcia filmowe dla młodych widzów w Radomsku

  Liderka Filmoteki Szkolnej Aleksandra Kędra zaprasza na zajęcia warsztatowe „Architektura filmu, czyli w jaki sposób kino kreuje obraz rzeczywistości” prowadzone przez Wędrującego Filmoznawcę Justynę Jaszczyk.

 • 25

  stycznia

  „Od teorii do praktyki – nakręć się”

  Lider Filmoteki Szkolnej zaprasza nauczycieli wraz z uczniami na warsztaty „Od teorii do praktyki – nakręć się”, które poprowadzi prof. Natasza Ziółkowska-Kurczuk.

 • 29

  stycznia

  „Filmowe lekcje wychowawcze” w Połczynie-Zdroju

  Liderka Filmoteki Szkolnej zaprasza nauczycieli i wychowawców na spotkanie warsztatowe „Filmowe lekcje wychowawcze”.

 • 29

  stycznia

  Warsztaty w Białych Błotach

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 29 stycznia w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

 • 31

  stycznia

  Kolejna odsłona cyklu dr Agnieszki Morstin w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce

  Zapraszamy na kontynuację cyklu „Polaków portret własny w filmowych tekstach kultury” prowadzonego przez dr Agnieszkę Morstin. 31 stycznia o godz. 15 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbędzie się spotkanie nt. „Filmowe portrety lekarzy polskich w trzech odsłonach.”

 • 31

  stycznia

  -

  2

  lutego

  Cykl zajęć filmowych w Starym Jarosławiu i Starkowie

  Zbliżają się trzy dni intensywnych warsztatów dla uczniów i nauczycieli prowadzonych przez Lidera Filmoteki Szkolnej Emilię Żuber.

Luty 2018

Marzec 2018