Minione wydarzenia 2017 (56)

Styczeń 2017

 • 16

  stycznia

  Nauczycielski Klub Filmowy w Radomiu

  Jesienią 2016 roku w Radomiu za sprawą Liderki Filmoteki Szkolnej Anny Równy  wystarował Nauczycielski Klub Filmowy prowadzony przez MSCDN Wydział Radom przy współpracy i gościnności MCSW "Elektrownia" - kino Elektrownia Radom. Zachęcamy do obejrzenia zarejestrowanych spotkań z gośćmi NKFu!

Luty 2017

 • 18

  lutego

  Bezpłatne warsztaty filmowe dla uczniów

  Trwa rekruacja na warsztaty filmowe "Filmoteka Szkolna. Akademia". Uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski mają szansę zrealizować filmy krótkometrażowe pod opieką profesjonalistów z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Marzec 2017

Kwiecień 2017

Maj 2017

Czerwiec 2017

 • 1

  czerwca

  -

  4

  czerwca

  Konkurs SundanceTV Shorts 2017

  Kanał SundanceTV rozpoczął nabór filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych SundanceTV Shorts 2017. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba mieć ukończone 18 lat. Zgłoszenia do konkursu SundanceTV Shorts można składać do 14 kwietnia!

 • 8

  czerwca

  Warsztaty "Filmowy świat dla nauczycieli i uczniów"

  "Filmowy świat dla nauczycieli i uczniów" -  dwa warsztaty w Gnieźnie!

 • 12

  czerwca

  -

  13

  czerwca

  Relacja z ósmego Festiwalu Filmoteki Szkolnej

  W dniach 12-13 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyła się 8. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – podsumowania efektów całorocznej pracy z filmem uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej (od 1 czerwca Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego), Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

 • 16

  czerwca

  -

  30

  czerwca

  Letnia edycja warsztatów "Studio Filmoteki Szkolnej"

  Filmoteka Narodowa zaprasza na kompleksowy kurs „Studio Filmoteki Szkolnej” skierowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbędą się w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej.

 • 24

  czerwca

  Warsztaty „Między słowami, między kadrami”

  Warsztaty „Między słowami, między kadrami” odbędą się 24 czerwca o godzinie 10.00 w siedzibie Filmoteki Narodowej (ul. Puławska 61).  

Lipiec 2017

Wrzesień 2017

 • 1

  września

  -

  30

  listopada

  Zapisz się do "Akcji!"

  Szukacie nowych pomysłów na wykorzystywanie filmu w szkole i włączanie go w realizację podstawy programowej? Inspiracji i okazji do wymiany doświadczeń? Podpowiedzi, które pomogą założyć własny szkolny? Zapraszamy do projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”

 • 4

  września

  -

  23

  października

  Międzynarodowy festiwal czeka ma młodych jurorów!

  Rusza kolejna odsłona konkursu „Skrytykuj!” organizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Twórcy nagrodzonych recenzji i wideorecenzji zasiądą w Jury Młodych 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale kino!” w Poznaniu.

 • 5

  września

  Studio Filmoteki Szkolnej na 30. MFF Młodego Widza ALE KINO!

  Podczas 30. MFF Młodego Widza ALE KINO! w Poznaniu odbył się szereg działań edukacyjnych. Młodzież w ramach Studia Filmoteki Szkolnej realizowała reportaże, w których rozmawia z gośćmi i uczestnikami Festiwalu.

 • 5

  września

  Studio Filmoteki Szkolnej na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni

  W trakcie jubileuszowego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni uczennice i uczniowie trójmiejskich szkół zrealizowali cykl felietonów relacjonujących najważniejsze wydarzenie filmowe w Polsce.

 • 5

  września

  Studio Filmoteki Szkolnej w kinie Iluzjon

  W trakcie ferii zimowych oraz na początku wakacji młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięła udział w kursach „Studio Filmoteki Szkolnej”. Zajęcia odbyły się w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej.

Październik 2017

 • 4

  października

  -

  12

  listopada

  Konkurs na projekt Klubu Filmowego

  Zaplanuj działania swojego Klubu Filmowego i zrealizuj swoje plany!

 • 16

  października

  Zobaczcie jak było na 42. FPFF w Gdyni!

  Debaty po projekcjach filmów, wykłady i warsztaty dotyczące analizy plakatu filmowego - to część programu edukacyjnego przygotowanego dla młodzieży podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Festiwalowe życie i rozmowy ze znanymi twórcami uwieczniło w swoich felietonach Studio Filmoteki Szkolnej. 

 • 16

  października

  I Festiwal Filmowy - 9 minut

  Kulturalna mapa Warszawy wzbogaci się w tym roku o nowy młodzieżowy festiwal - I Festiwal Filmowy "9 minut", organizowany w listopadzie przez uczniów IX LO im. Klementyny Hoffmanowej.

 • 20

  października

  Bezpłatne warsztaty krytyki filmowej podczas Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi!

  Już 20 października w Łódzkim Domu Kultury oraz Kinie Kinematograf w Łodzi odbędą się warsztaty krytyczno-filmowe organizowane w ramach współpracy Skrytykuj i 8. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Zajęcia skierowane są do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalncyh (ponadpodstawowych).

 • 24

  października

  -

  9

  lutego

  Konkurs filmowy Zrób-My-Nasz-Film po hasłem „HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE”

  Zapraszamy do udziału w konkursie filmowym uczniów szkół podstawowych (także z klas gimnazjalnych, należących do tych szkół) i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego.

Listopad 2017

Grudzień 2017