Wydarzenia archiwalne


Minione wydarzenia swieto-filmu-czyli-relacja-z-i-edycji-festiwalu-filmowego-9-minut (19)

Styczeń 1970

 • "Na tropach psychologii w filmie"

  Nakładem wydawnictwa Difin pod patronatem Filmoteki Szkolnej ukazały się dwie części książki "Na tropach psychologii w filmie".

 • 9. Festiwal Filmoteki Szkolnej za nami!

  Szkolne święto kina za nami! 18–19 czerwca 2018 roku w Warszawie odbył się 9. Festiwal Filmoteki Szkolnej. W tym roku w programie znalazły się m.in. pokazy filmowe, warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz wizyty studyjne w instytucjach kultury i studiach postprodukcyjnych.

 • Edukacja filmowa działa na pełnych obrotach!

  Aktywność Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej nie słabnie, dlatego warto zapisać się do prowadzonych przez nich sieci.  Zapraszamy do zapoznania się z ich najnowszymi działaniami!

 • Badamy potrzeby szkół podstawowych

  Trwa ogólnopolskie badanie diagnostyczne poświęcone edukacji filmowej w szkołach podstawowych. Zapraszamy do wypełnienia ankiety online!

 • Relacje z konferencji o edukacji filmowej

  Filmoteka Szkolna była partnerem merytorycznym i organizacyjnym konferencji o edukacji filmowej, które odbyły się 8 i 21 listopada w siedzibie Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Zapraszamy do zapoznania się z zarejestrowanymi panelami dyskusyjnymi, wykładami i prezentacjami!

 • Liderka Filmoteki Szkolnej w Jury Nauczycieli 35. MFFMW Ale Kino!

  Emilia Żuber, Liderka Filmoteki Szkolnej zasiądzie w Jury Nauczycieli, które oceni filmy prezentowane podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Festiwal odbędzie się w dniach 3-12 grudnia w Poznaniu.

 • Zapoznajcie się z działaniami Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej i dołączcie do ich sieci szkół

  Dlaczego warto dołączyć do sieci szkół prowadzonych przez Liderki i Liderów Filmoteki Szkolnej w całej Polsce? Przede wszystkim dlatego, że daje to możliwość udziału w inspirujących zajęciach z zakresu edukacji filmowej! Przeczytajcie, co wydarzyło się w ostatnim czasie.

 • Święto filmu, czyli relacja z I edycji Festiwalu Filmowego „9 minut”

  Za nami święto filmu, czyli relacja z I edycji Festiwalu Filmowego „9 minut”, która odbyła się w dniach 23-24 listopada w Liceum im. K. Hoffmanowej w Warszawie.

 • Liderki i Liderzy Filmoteki Szkolnej nie zwalniają tempa!

  Liderki i Liderzy nie ustają w swoich działaniach! Interesujące zajęcia prowadzą i organizują również poza Pracowniami Filmoteki Szkolnej. Przekonajcie się sami!

 • Aktywny początek roku w Janowie Lubelskim

  Za sprawą Lidera Filmoteki Szkolnej, Emilii Żuber Pracownia w Janowie Lubelskim w styczniu tętniła życiem!

 • Najnowsze relacje Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej

  Luty i początek marca obfitował w działania z zakresu edukacji filmowej organizowane zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Sprawdźcie, co wydarzyło się w tym czasie w całej Polsce!

 • TV FESTIWALOWA Kina w Trampkach poszukuje ludzi z MOCĄ!

  Czy wiesz, że Kino w Trampkach od zeszłego roku prowadzi swoją tv? Czy wiesz, że tworzą ją głównie młodzi ludzie w Twoim wieku? Występują przed kamerą, prowadzą wywiady, recenzują filmy, programują treści dla mediów społecznościowych. Jednym słowem powodują, że o festiwalu jest głośno.

 • NCKF zaprasza na warsztaty filmowe

  „Historie Przyszłości. Reinterpretacje Polskiego Kina” to druga edycja doskonale ocenionego projektu edukacyjnego, firmowanego przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej.

 • Dzieje się!

  Liderki i Liderzy Filmoteki Szkolnej cały czas są w akcji. Zapoznajcie się z działaniami, które przeprowadzili w marcu.

 • Za nami finał Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

  W weekend 7-8 kwietnia, w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, 24 finalistów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej przystąpiło do najtrudniejszej części wyścigu, w którym nagrodą jest indeks na wymarzone studia.

 • Znamy skład Jury Młodych 11. edycji Festiwalu Netia Off Camera!

  Autorzy trzech najlepszych recenzji w konkursie Skrytykuj! zasiądą w  gronie Jury Młodych 11. edycji Festiwalu Netia Off Camera w Krakowie, który rozpocznie się 27 kwietnia. Gratulujemy Alicji Grzyb, Annie Wacławczyk oraz Karolowi Kotuli. Przed młodzieżowymi jurorami dziesięć dni wypełnionych filmowymi wrażeniami!

 • Filmoteka Szkolna – aktywnie i twórczo!

  Liderki i Liderzy Filmoteki Szkolnej podkręcają tempo! Nie tylko sami jeżdżą z warsztatami po całej Polsce, ale także zapraszają  ekspertów do swoich Pracowni. Z zaciekawieniem sprawdzamy, co działo się w kwietniu.

 • Znamy Laureatów Olimpiady!

  Sprawdźcie wyniki III etapu Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej!

 • Darmowe szkolenia z animacji kultury w „Pracowni A35”

  Pod szyldem „Pracowni A35” startuje cykl szkoleń zarządzania projektami kulturalnymi. Eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży zdradzą tajniki programowania, szukania źródeł finansowania, promowania, opracowywania logistyki wydarzeń kulturalnych. Warsztaty są darmowe. Rekrutacja chętnych trwa do 21 maja.