Kalendarium


Nadchodzące wydarzenia 2020 (9)

Styczeń 2020

 • 15

  stycznia

  -

  31

  stycznia

  Filmoteka Szkolna - weź to na warsztat vol. 3!

  Twoja szkoła jest w programie Filmoteka Szkolna? Teraz możesz zaprosić naszych edukatorów do poprowadzenia zajęć dla Twoich uczniów oraz grona pedagogicznego.

 • 20

  stycznia

  Pastisz - reprodukcja wrażliwości

  Jaką rolę odgrywa włączanie znanych dzieł malarskich do współczesnych tekstów kultury i na jakie sposoby można to robić? Podczas warsztatów w Radomiu przeanalizujemy formalną stronę dzieł wizualnych, rodzaje kompozycji, koloru, światła i wykonamy autorskie grupowe dzieła fotograficzne w formie pastiszy.

 • 22

  stycznia

  Pastisz filmowy - Gorzów Wlkp

  Jaką rolę odgrywa włączanie znanych dzieł malarskich do współczesnych tekstów kultury i na jakie sposoby można to robić? Podczas warsztatów w Gorzowie Wielkopolskim przeanalizujemy formalną stronę dzieł wizualnych, rodzaje kompozycji, koloru, światła i wykonamy autorskie grupowe dzieła fotograficzne w formie pastiszy.

 • 22

  stycznia

  Od tablicy do reklamy – jak tworzy się hasła i wizualizacje, które przechodzą do historii?

  Podczas zajęć, które odbędą się 22 stycznia w Górze porozmawiamy o filmie „Krótka historia jednej tablicy” Feliksa Falka w zderzeniu ze współczesną reklamą.

 • 23

  stycznia

  Filmoteka Szkolna - źródło inspiracji

  Jak przygotować ciekawy, filmowy scenariusz lekcji wychowawczej? Które darmowe aplikacje warto wykorzystać do tworzenia prostej animacji, plakatu, storyboardu, komiksu? Już 23 stycznia zapraszamy nauczycieli na zajęcia, które odbędą się w Karlinie
!

 • 24

  stycznia

  Plakat Filmowy - warsztaty kreatywne

  Jakie funkcje spełniają poszczególne elementy plakatu filmowego? Porozmawiamy o tym 24 stycznia w Starym Jarosławiu podczas zajęć z Katarzyną Zabłocką. Uczniowie nie tylko będą doskonalić umiejętność odczytywania przekazu ikonograficznego, ale też stworzą autorskie plakaty do filmów z Filmoteki Szkolnej!

 • 25

  stycznia

  Pastisz filmowy - Połczyn-Zdrój

  Jaką rolę odgrywa włączanie znanych dzieł malarskich do współczesnych tekstów kultury i na jakie sposoby można to robić? Podczas warsztatów w Połczynie-Zdroju przeanalizujemy formalną stronę dzieł wizualnych, rodzaje kompozycji, koloru, światła i wykonamy autorskie grupowe dzieła fotograficzne w formie pastiszy.

Luty 2020

 • 7

  lutego

  -

  7

  marca

  Warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej

  Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej! Do wyboru 5 terminów w lutym i marcu.

 • 10

  lutego

  -

  21

  lutego

  Ferie z Filmoteką Szkolną | Warszawa

  Podczas ferii zimowych zapraszamy na bezpłatny kurs reportersko-filmowy Studio Filmoteki Szkolnej. W pierwszym tygodniu ferii zajęcia skierowane są do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, a w drugim do uczniów 7-8 klas szkół podstawowych.