Kalendarium


Nadchodzące wydarzenia 2020 (17)

Luty 2020

 • 7

  lutego

  -

  7

  marca

  Warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej

  Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej! Do wyboru 5 terminów w lutym i marcu.

 • 14

  lutego

  -

  4

  marca

  Bezpłatne warsztaty filmowe w CeTA!

  Zapraszamy na bezpłatne warsztaty filmowe w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu! Do wyboru 5 terminów w lutym i marcu.

 • 18

  lutego

  -

  5

  maja

  II FESTIWAL FILMÓW GROZY FilmSteria

  Do 5 maja 2020 roku organizatorzy II FESTIWALU FILMÓW GROZY FilmSteria czekają na zgłoszenia filmów krótkometrażowych, do 12 minut: fabularne, dokumentalne lub animowane – wpisujące się w tematykę kina grozy.

 • 24

  lutego

  -

  2

  marca

  SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych

  Rozwijaj swój pomysł na film dla dzieci lub zgłoś swoje dziecko do roli eksperta! Projekt SKOK W DOK odwraca role i robi małe przesunięcia. Dorośli będą pracować nad pomysłami na filmy dokumentalne dla dzieci, a młodzi będą oceniać i konsultować ich pomysły. Rekrutacja do projektu trwa do 2 marca.

 • 25

  lutego

  -

  26

  maja

  Raz, dwa, trzy! Filmoteka Szkolna patrzy! | Semestr II

  FINA zaprasza najmłodszych widzów na spotkania z polskim kinem. Po pokazach w ramach warsztatów kreatywnych stworzymy własną ekipę filmową, będziemy przekazywać emocje za pomocą gestów i min, a także stworzymy własne animacje.

 • 26

  lutego

  -

  28

  lutego

  Warsztaty w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Gdańsku

  Pod koniec lutego zapraszamy do Pracowni Filmoteki Szkolnej na warsztaty skierowane do uczniów szkół średnich. W programie zajęcia dotyczące analizy plakatu filmowego oraz scenariusza.

 • 27

  lutego

  -

  28

  lutego

  Pastisz filmowy - Przemyśl

  Jaką rolę odgrywa włączanie znanych dzieł malarskich do współczesnych tekstów kultury i na jakie sposoby można to robić? Podczas dwudniowych warsztatów w Przemyślu przeanalizujemy formalną stronę dzieł wizualnych, rodzaje kompozycji, koloru, światła i wykonamy autorskie grupowe dzieła fotograficzne w formie pastiszy.

Marzec 2020