Kalendarium


Nadchodzące wydarzenia 2019 (11)

Wrzesień 2019

 • 13

  września

  -

  31

  grudnia

  Zgłoszenia do programu Filmoteka Szkolna 2019/2020

  Uwaga! Cisza na planie – AKCJA! Przekonaj się, jak film uczy świata, wychowuje i inspiruje młodych ludzi do własnej twórczości. Razem z uczniami dołącz do programu Filmoteka Szkolna i odkryj gwiazdorskie narzędzie pracy w szkole. Podpowiemy Ci, jak skutecznie wykorzystać film w edukacji.

Październik 2019

Listopad 2019

 • 10

  listopada

  -

  18

  listopada

  Filmoteka Szkolna - weź to warsztat!

  Twoja szkoła jest w programie Filmoteka Szkolna? Teraz możesz zaprosić naszych edukatorów do poprowadzenia zajęć dla Twoich uczniów oraz grona pedagogicznego.

 • 18

  listopada

  Język filmu, bohater, scenariusz i storyboard

  Co ma Arystoteles do dramaturgii filmowej i do czego scenarzyście służy drabinka?  Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy warsztatów, które odbędą się 18 listopada w Supraślu.

 • 19

  listopada

  -

  26

  listopada

  Czytanie filmu. Zajęcia z analizy tekstów kultury

  Nadchodzące zajęcia w Kluczborku i Wołczynie poświęcimy kształceniu umiejętności analizy i interpretacji dzieła filmowego. Uczestnicy poznają bliżej dwa rodzaje filmowe: animację i dokument. Zapraszamy 19 i 26 listopada!

 • 28

  listopada

  Film jako tekst kultury na maturze z języka polskiego

  Chcesz pokazać maturzystom różne podejścia do analizy i interpretacji filmów? Zapoznać młodzież z popularnymi wątkami kulturowymi w kinie polskim i światowym? Zgłoś uczniów na warsztaty, które 28 listopada w Radomsku poprowadzi dr Maciej Dowgiel!

Grudzień 2019