Kalendarium


Nadchodzące wydarzenia 2019 (12)

Wrzesień 2019

 • 13

  września

  -

  31

  grudnia

  Zgłoszenia do programu Filmoteka Szkolna 2019/2020

  Uwaga! Cisza na planie – AKCJA! Przekonaj się, jak film uczy świata, wychowuje i inspiruje młodych ludzi do własnej twórczości. Razem z uczniami dołącz do programu Filmoteka Szkolna i odkryj gwiazdorskie narzędzie pracy w szkole. Podpowiemy Ci, jak skutecznie wykorzystać film w edukacji.

Październik 2019

 • 1

  października

  -

  14

  stycznia

  Raz, dwa, trzy! Filmoteka Szkolna PATRZY!

  Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza najmłodszych widzów na spotkania z pięknym, klasycznym kinem.

 • 15

  października

  -

  25

  stycznia

  III edycja konkursu Zrób-My Nasz-Film

  Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu Zrób-My Nasz-Film, dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego.

Listopad 2019

 • 27

  listopada

  -

  15

  grudnia

  Filmoteka Szkolna rekrutuje Wędrujących Filmoznawców!

  Jesteś młodym, pełnym zapału filmoznawcą z zacięciem pedagogicznym, który chciałby prowadzić warszaty edukacyjne w szkołach w całej Polsce? Dołącz do grona Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej!

 • 29

  listopada

  -

  10

  grudnia

  Filmoteka Szkolna - weź to na warsztat vol. 2!

  Twoja szkoła jest w programie Filmoteka Szkolna? Zaproś naszych edukatorów do poprowadzenia zajęć dla Twoich uczniów oraz grona pedagogicznego. Tym razem zawitamy do kolejnych 8 województw. Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia!

Grudzień 2019

 • 10

  grudnia

  Historia filmu i historia w filmie

  Podczas zajęć 10 grudnia w Radomiu uczestnicy zapoznają się z zagadnieniem reprezentacji Holokaustu w kinie na przykładzie jednych z najciekawszych dzieł fabularnych i dokumentalnych obrazujących to trudne zagadnienie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

 • 11

  grudnia

  Plakat Filmowy - warsztaty kreatywne

  O tym, jakie funkcje spełniają poszczególne elementy plakatu filmowego przekonają się uczestnicy zajęć kreatywnych, na które zapraszamy 11 grudnia do Supraśla! Uczniowie nie tylko będą doskonalić umiejętność odczytywania przekazu ikonograficznego, ale też stworzą autorskie plakaty do filmów z Filmoteki Szkolnej!

 • 11

  grudnia

  Poszerzamy granice wyobraźni - warsztaty animacji

  Jak twórczo rozwijać potencjał wyobrażeniowy i emocjonalny uczniów? Najlepiej zachęcić ich do realizacji filmu animowanego! Można to zrobić podczas warsztatów z Tomaszem Solichem, które odbędą się 11 grudnia w Kielcach!

 • 13

  grudnia

  „Inspiracje Filmoteką Szkolną – nakręć się”

  13 grudnia w Krasnymstawie na uczniów czeka niekonwencjonalne spotkanie z reżyserem filmowym, podczas którego nastąpi wymiana myśli i doświadczeń na temat realizacji filmu, ze szczególnym uwzględnieniem filmu dokumentalnego, cyklu fotograficznego i fotokastu.

 • 14

  grudnia

  Twórczość fabularna Krzysztofa Kieślowskiego – od Kina Moralnego Niepokoju do metafizycznej trylogii Trzy kolory

  Chcesz dowiedzieć się, jak uczyć młodzież świadomego i krytycznego obcowania ze sztuką filmową? Poszerzać ich wiedzę na temat roli twórczości filmowej w życiu społecznym i artystycznym? Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się 14 grudnia w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie!

 • 17

  grudnia

  Edukacja filmowa w procesie dydaktycznym

  Jak wykorzystać możliwości programu Filmoteka Szkolna? 17 grudnia podczas zajęć, które odbędą się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy omówimy sposoby wprowadzenia elementów edukacji filmowej do realizowanych programów nauczania.

 • 18

  grudnia

  Język filmu, bohater, scenariusz i storyboard - Białe Błota

  Co ma Arystoteles do dramaturgii filmowej i do czego scenarzyście służy drabinka?  Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy warsztatów, które odbędą się 18 grudnia w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Białych Błotach.