11.02.2020

Warsztaty filmoznawcze dla uczniów

Nadchodzące zajęcia w Wołczynie poświęcimy kształceniu umiejętności analizy i interpretacji dzieła filmowego. Uczestnicy poznają bliżej związki filmu i fotografii oraz przyjrzą się zagadnieniu narracji filmowej.

Zajęcia organizowane przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Założymy się, że wszystkie ciekawe historie są takie same? – o sekretach narracji  kinie gatunków

Zajęcia maja na celu uświadomienie uczniom, że nie tylko w literaturze występuje pojęcie narracji, a umiejętność sprawnego, ciekawego opowiadania możliwa jest również za pomocą obrazów. W czasie lekcji przekonamy się, że nie tylko Hollywood ma swoich superbohaterów, a polskie kino gatunków ma niezwykle ciekawą historię.

Podczas zajęć uczestnicy będą pracować na filmach dostępnych w Filmotece Szkolnej:

Zalotne miraże fotografii i kina - między kadrem, a zdjęciem

Jak daleko sięgają związki kina i fotografii? Na zajęciach postaramy się nauczyć w jaki sposób „czytać kino” i w prosty sposób przenieść jego zasady do naszego życia codziennego – poprzez robienie piękniejszych, kreatywniejszych zdjęć.

Podczas zajęć uczestnicy będą pracować na filmach dostępnych w Filmotece Szkolnej:

Termin: 10.03.2020

grupa 1: g. 08:00-09:30
grupa 2: g. 09:55-11:25

Miejsce: Zespół Szkół w Wołczynie, ul. Rzeczna 6

Udział: Zajęcia adresowane są do uczniów i uczennic od klas VI szkół podstawowych do ostatnich klas szkół średnich. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ.

UWAGA: Do udziału w zajęciach uprawnione są szkoły, które zgłosiły się do programu Filmoteka Szkolna na rok 2019/2020. Formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Więcej informacji: Iwona Baldy, Liderka Filmoteki Szkolnej, e-mail: iwonabaldy@gmail.com, tel.: 507 311 140

O PROWADZĄCEJ:

Dobromiła Deluga - Wędrująca Filmoznawczyni Filmoteki Szkolnej