10.08.2020

V edycja Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej - najważniejsze informacje

Wakacje to idealny moment, aby rozpocząć przygotowania do udziału w Olimpiadzie! Już teraz obejrzyjcie wykład wprowadzającego oraz sprawdźcie bibliografię i filmografię obowiązującą podczas V edycji.

Hasło przewodne V edycji brzmi Kino i twórcy patrzą w lustro: autotematyzm i autobiografizm. Przedstawiamy obowiązujące na poszczególnych etapach: zakres tematyczny, bibliografię, filmografię (dostępne jako pliki do pobrania)

Gorąco zachęcamy do obejrzenia wykładu wygłoszonego przez doktora Pawła Bilińskiego na temat autobiografizmu i autotematyzmu w kinie. Wykład powstał specjalnie na potrzeby V edycji i stanowi materiał, od którego polecamy rozpoczęcie przygotowań do startu w Olimpiadzie.


Tytuł laureata, który zdobywa 12 osób z najwyższymi wynikami z III etapu zapewnia zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wiele uczelni. Interesujący kierunek znajdą nie tylko uczestnicy pragnący zgłębiać swoją wiedzę teoretyczną, ale także Ci zorientowani na praktykę. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Prezentujemy także regulamin Olimpiady, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2020/2021. Szczegółowy harmonogram V edycji zostanie zaprezentowany przed wystartowaniem rejestracji, która ruszy na początku września 2020 r.

Szczególowe informacje:
www.fn.org.pl/olimpiada

Dostęp do filmów z Filmoteki Szkolnej uzyskaj TUTAJ