29.01.2020

Zaprojektuj to sam. Myślenie projektowe dla najmłodszych z Filmoteką Szkolną.

Jak zastosować design thinking w edukacji filmowej? Sprawdzimy to podczas konferencji dla nauczycieli i bibliotekarzy szkół podstawowych, która odbędzie się 19 marca w Radomsku!

Zajęcia organizowane przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zajęcia rozpoczną się od prelekcji z prezentacją multimedialną oraz projekcji filmu Maszyna w reż. Daniela Szczechury (Lekcja 58 Człowiek i świat). W drugiej części spotkania, podczas twórczego warsztatu, uczestnicy sprawdzą na własnej skórze nowe techniki nauczania, które później będą mogli wykorzystywać na zajęciach z filmem. Zaprezentowane zostaną ciekawe pomoce dydaktyczne, które sprawdzić się mogą na filmowych lekcjach.

Informacje organizacyjne

  • Termin: 19 marca 2020, g. 12.00-14.00
  • Miejsce: Pracownia Filmoteki Szkolnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego, ul. Armii Krajowej 30
  • Udział: Zajęcia adresowane są do nauczycieli, wychowawców świetlic i bibliotekarzy  szkół podstawowych. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ.

    UWAGA: Pierwszeństwo udziału mają nauczyciele, których szkoły zgłosiły się do programu Filmoteka Szkolna na rok 2019/2020. Formularz zgłoszeniowy TUTAJ.
  • Więcej informacji: Aleksandra Kędra, Liderka Filmoteki Szkolnej, e-mail: al.ke@onet.pl

O PROWADZĄCYM:

dr Maciej Dowgiel - Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej