13.09.2019

Zgłoszenia do programu Filmoteka Szkolna 2019/2020

Uwaga! Cisza na planie – AKCJA! Przekonaj się, jak film uczy świata, wychowuje i inspiruje młodych ludzi do własnej twórczości. Razem z uczniami dołącz do programu Filmoteka Szkolna i odkryj gwiazdorskie narzędzie pracy w szkole. Podpowiemy Ci, jak skutecznie wykorzystać film w edukacji.

Program realizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zasady

 1. Na dobry początek, zgłoś się do programu! Filmoteka Szkolna to społeczność szkół, które chcą rozwijać się w obszarze edukacji filmowej. Zależy nam, by być z Wami w kontakcie, promować dobre praktyki i wzmacniać wymianę doświadczeń. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz poniżej. Udział w Filmotece Szkolnej jest darmowy.

  UWAGA: Na prośbę szkół, rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym.
 2. Realizuj działania z zakresu edukacji filmowej dostosowane do Twoich możliwości. Możesz poprowadzić zajęcia w oparciu o nasze materiały dydaktyczne albo razem z młodzieżą wziąć udział w warsztatach, które zorganizujemy w Twojej szkole. 
 3. Nie zapomnij pochwalić się Waszymi dokonaniami! Dlatego na koniec prześlij do nas relację z tego, co zrobiliście i w czym uczestniczyliście. Masz na to czas do 20 kwietnia 2020 roku.

Korzyści dla Twojej szkoły i Twoich uczniów

 1. Możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez ekspertów.    
 2. Pomoc merytoryczna i metodologiczna, w tym materiały dydaktyczne dla nauczycieli.    
 3. Promocja działań młodzieży w mediach.    
 4. Zaświadczenia dla nauczycieli i dyplomy dla uczniów.    
 5. Cykliczny newsletter z ofertą dla zainteresowanych edukacją filmową.    
 6. Możliwość udziału w Festiwalu Filmoteki Szkolnej z warsztatami, pokazami filmowymi i prezentacją projektów.

 • Zgłoszenie do programu nie zwalnia od konieczności rejestracji (założenia konta nauczyciela) uprawniającej do oglądania filmów udostępnionych na stronie www.filmotekaszkolna.pl.