X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< sierpień 2017 >>
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Wykłady dr Agnieszki Morstin

Liderzy Filmoteki Szkolnej w województwie małopolskim: Agnieszka Grzegórzek-Zając i Mariusz Widawski we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zorganizowali cykl spotkań warsztatowo-konwersacyjnych dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pn. „Polaków portret własny w filmowych tekstach kultury w nawiązaniu do filmów z Filmoteki Szkolnej." Wszystkie zajęcia poprowadziła dr Agnieszka Morstin. Zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanych spotkań.

Działania w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Supraślu

Filmowa Gra Miejska na Dzień Dziecka

42. FPFF w Gdyni czeka na jurorów!

Letnia edycja warsztatów "Studio Filmoteki Szkolnej"

Filmoznawcy wędrują po całej Polsce

Działania Liderek Filmoteki Szkolnej w kwietniu

Zobaczcie felietony Studia Filmoteki Szkolnej z PPNT!

Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”

PRZEDSZKOLE FILMOWE 2017

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.