X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Filmoteka Szkolna na 42. FPFF w Gdyni!

Zapraszamy młodzież szkolną do udziału w działaniach edukacyjnych podczas 42. FPFF w Gdyni. Uczniowie mogą wziąć udział w debatach moderowanych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, a także warsztatach, wykładach i oprowadzeniu po wystawie „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej”, które poprowadzi osobiście sam Artysta. Wszystkie te wydarzenia, jak i festiwalowe życie, zostanie przedstawione przez uczniów w felietonach zrealizowanych podczas zajęć „Studio Filmoteki Szkolnej”, czyli warsztatów filmowo-reporterskich prowadzonych przez profesjonalnych dziennikarzy.

Międzynarodowy festiwal czeka ma młodych jurorów!

Historie przyszłości. Reinterpretacje polskiego kin

Zapisz się do "Akcji!"

Trwa rekrutacja na kursy internetowe!

XXVII Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza

II edycja Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Znamy już autorów najlepszych recenzji!

Warsztaty „Między słowami, między kadrami”

8. Festiwal Filmoteki Szkolnej - święto szkolnego kina za nami!

1 2 3 4 5 6 ...64 następne
obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.