X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

01-09-2017  Trwa rekrutacja na kursy internetowe!

Jesteś nauczycielem lub nauczycielką i chcesz wesprzeć swoich uczniów w rozwoju pasji filmowej? Już dziś zgłoś grupę uczniów do udziału w bezpłatnym, intensywnym kursie internetowym Filmoteki Szkolnej. Akcja! dla uczniów. A może sam/sama chcesz odkryć nowe obszary pracy z filmem? W takim razie zapraszamy na szkolenia internetowe z pakietu "Edukacja filmowa - nowe wyzwania"!

I. KURS DLA UCZNIÓW

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką filmową. Podczas trzech miesięcy zajęć on-line uczestnicy nie tylko pogłębią swoją wiedzę na temat historii kinematografii (ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego kina), ale także będą mieć okazję nakręcenia własnego filmu, bądź udoskonalenia warsztatu krytycznego.

Całość składa się z sześciu dwutygodniowych modułów tematycznych, do których załączone są teksty teoretyczne, filmy oraz ćwiczenia, które można wykorzystać w praktyce. Młodzież podczas trwania kursu będzie pracowała pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wesprą ich działania.  

Zalety kursu

 • Praktyczne działania -  kurs to nie tylko wiedza o filmie, ale także jej praktyczne zastosowanie,
 • Indywidualny kontakt z mentorem - motywująca opieka mentorska w czasie całego kursu,
 • Wybór czasu, sposobu pracy, materiałów i zadań -  każdy uczestnik uczy się dokładnie tego, co jest mu potrzebne. Sam wybiera ścieżkę dydaktyczną

Więcej informacji o kursie TUTAJ.

Zainspiruj swoich uczniów i uczennice do pracy z filmem i zgłoś ich na kurs internetowy. Formularz zgłoszeniowy wypełnia nauczyciel – opiekun ucznia bądź grupy uczniów uczestniczących w kursie.

Rekrutacja trwa do 10 października!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


II. KURSY DLA NAUCZYCIELI

W zestawie trzy szkolenia, które razem składają się na kompleksowe wsparcie dla nauczycieli chcących realizować innowacyjne działania edukacji filmowej w szkole, a także poza nią. UWAGA! Każde ze szkoleń można realizować oddzielnie.

 • Szkolenie "Film a wychowanie" - od 16 października do 26 listopada 2017 roku

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia do 10 października)

 • Szkolenie "Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej" - 27 listopada 2017 roku do 7 stycznia 2018 roku

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia do 20 listopada)

 • Szkolenie "Projekt od A do Z - jak napisać wniosek, dostać dotację i zrealizować projekt" - od 8 stycznia do 11 lutego 2018 roku

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia do 31 grudnia)

 

Zalety szkoleń:

 • Praktyczne działania - możliwość natychmiastowego wykorzystania nowych rozwiązań w praktyce szkolnej,
 • Kontakt z mentorem – motywująca opieka mentorska ze strony ekspertów w danej dziedzinie,
 • Dzielenie się doświadczeniami i sprawdzonymi dobrymi praktykami z opiekunami i innymi uczestnikami szkoleń,
 • Możliwość zapoznania się z najlepszymi praktykami edukacji filmowej w Polsce,
 • Wybór czasu, sposobu pracy, materiałów i zadań, który sprawia, że uczestnik uczy się dokładnie tego, co jest mu potrzebne.

Więcej informacji o kursie TUTAJ.

KURSY są realizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna. Akcja! we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.