X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

01-09-2017  Zapisz się do "Akcji!"

Szukacie nowych pomysłów na wykorzystywanie filmu w szkole i włączanie go w realizację podstawy programowej? Inspiracji i okazji do wymiany doświadczeń? Podpowiedzi, które pomogą założyć własny szkolny klub filmowy lub przygotować młodzież do tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej? Zapraszamy do projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”!

Co oferujemy?

  • pakiet startowy dla zapisanych szkół, a w nim publikację wspierającą realizację zajęć: "Zmontuj sobie projekt. Dobre praktyki Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej" oraz pulę gadżetów,
  • udział w wydarzeniach zaplanowanych na ten rok: w webinariach, konkursie na etiudę i recenzję filmową "Nakręć się", Wirtualnym Festiwalu Filmowym,
  • wsparcie dla uczestników projektu w postaci szkoleń i kursów: kurs dla uczniów i pakiet szkoleń dla nauczycieli "Edukacja filmowa - nowe wyzwania"
  • możliwość nawiązania inspirujących kontaktów i wymiany doświadczeń w ramach sieci Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej,
  • NOWOŚĆ: webinaria i warsztaty dla młodszych klas szkoły podstawowej.

Zachęcamy do udziału w naszym projekcie. Link do formularza zgłoszeniowego TUTAJ.

Więcej informacji tutaj: https://filmoteka.ceo.org.pl/aktualnosci/spedz-z-nami-ten-rok oraz w trakcie webinarium otwierającego tegoroczną edycję projektu, które odbędzie się 14 września o godz. 10.00. Spotkanie poświęcimy prezentacji działania i założeń projektu oraz odpowiedzi na najczęściej zgłaszane pytania i wątpliwości. Link do formularza zgłoszeniowego na webinarium TUTAJ.

Kontakt:

Karolina Giedrys-Majkut, tel. (22) 659 62 03 wew. 113, karolina.giedrys@ceo.org.pl

Karolina Jastrzębska - Mitzner, tel. (22) 659 62 03 wew. 113, karolina.mitzner@ceo.org.pl

Projekt prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.