X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

08-08-2017  XXVII Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza

XXVII Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza na temat Film jako baza edukacji artystycznej i medialnej, odbędzie się w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach w dniach 9–12 listopada 2017 r.

Zamierzeniem realizatorów projektu jest pokazanie, w jaki sposób — odpowiedni dla wielu grup odbiorczych, w tym dzieci, młodzieży, studentów, kinomanów — wykorzystać film w edukacji przedmiotów artystycznych i wiedzy o mediach, a także na zajęciach dodatkowych czy w DKF. Projekt ma służyć pokazaniu potencjału edukacyjnego filmu jako nowatorskiego narzędzia kształcenia.

Na program imprezy złożą się 4 bloki tematyczne poświęcone korespondencjom filmu z muzyką, sztukami plastycznym, telewizją i grami komputerowymi. W ramach bloków odbędą się: wykłady, analizy filmowe i pedagogiczne oraz projekcje. Program wydarzenia wzbogacą warsztaty z zakresu analizy filmowej odbywane w małych grupach, a prowadzone przez wykładowców konferencji. Planujemy także spotkanie z twórcą filmowym i pokaz specjalny filmu z muzyką na żywo.

Konferencje poprowadzi prof. Piotr Sitarski, a zaproszenie do udziału w niej przyjęli m.in.: prof. Alicja Kisielewska, prof. Krzysztof Kozłowski, prof. Mikołaj Jazdon, dr Piotr Pławuszewski, dr Tomasz Załuski, mgr Maja Rogala, mgr Marcin Chojnacki.

Koszt udziału w tegorocznej konferencji, który obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie, program konferencji, materiały warsztatowe oraz dojazd autokarowy z Warszawy lub Łodzi do Radziejowic i z powrotem, wynosi 385,00.

Rejestracji na konferencję należy dokonać poprzez link: https://goo.gl/forms/jGn5ByHTIsJSDiB62. Liczba miejsc ograniczona.

Dodatkowe informacje dotyczące konferencji: tel. (0-42) 688-52-15 w. 20 lub e-mail: gabinetfilmowy@op.pl

Tegoroczna konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis” we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.