X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

07-06-2017  Zbliża się 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej!

W dniach 12-13 czerwca 2017 r. w Warszawie odbędzie się 8. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – wydarzenia, podczas którego młodzież z całej Polski może wymienić się doświadczeniami nabytymi podczas realizacji projektów filmowych. To również niepowtarzalna okazja do spotkania z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.

Efekty specjalne edukacji

Co to jest storyboard, na czym polega rekonstrukcja cyfrowa obrazu i dźwięku, jakie są rodzaje zniszczeń i degradacji taśmy filmowej, z którymi na co dzień walczą konserwatorzy - te oraz inne zagadnienia będą tematem wizyt studyjnych w warszawskich instytucjach filmowych podczas pierwszego dnia Festiwalu. Ale teoria to nie wszystko! Pod okiem specjalistów młodzież samodzielnie przekona się jak to wszystko działa w praktyce. Drugiego dnia w Warszawskiej Szkole Filmowej uczniowie i nauczyciele spotkają się na warsztatach z zaproszonymi ekspertami.

Młodzi w Akcji!

W 8. edycji wydarzenia weźmie udział ponad 200 młodych pasjonatów filmu i nauczycieli stosujących nowoczesne metody pracy. Do Warszawy przyjadą uczestnicy projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z Filmoteką Narodową oraz laureaci prestiżowych konkursów. Ich inspirujące działania i budzące podziw dokonania poznamy podczas gali, która 12 czerwca odbędzie się w kinie Iluzjon.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska z Filmoteki Narodowej: asotomska@fn.org.pl, tel. 22 54 21 075, 695 363 351, www.filmotekaszkolna.pl.

 

Relacja wideo z poprzedniej edycji Festiwalu Filmoteki SzkolnejSkomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.