X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

29-05-2017  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – więcej niż lekcja, więcej niż kino

Organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty po raz dwunasty program to comiesięczne spotkanie w kinie w interesujących cyklach tematycznych. Zachęcamy dzieci i młodzież do nauki o filmie i poprzez film. Zapisy na edycję 2017/2018 ruszyły 15 maja i potrwają do 10 października 2017.


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski program dla przedszkoli i szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To odbywające się co miesiąc przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach 18 cyklów tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

W nadchodzącej edycji proponujemy 180 filmów i dołączonych do nich materiałów dydaktycznych. Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej nauki o filmie i poprzez film, nauczycielom proponujemy wyjście do kina z młodzieżą, innowacyjny sposób wzbogacenia oferty edukacyjnej, bazę materiałów merytorycznych do wykorzystania na lekcjach. Pełny program, przykładowe scenariusze i analizy psychologiczne, będzie można znaleźć w katalogu, który już niebawem trafi do rąk nauczycieli. Przy każdym tytule wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną, udostępniamy przydatne materiały dydaktyczne. Seansom NHEF w kinie towarzyszy prelekcja przygotowana przez doświadczonego edukatora filmowego.

W tym roku trafimy z naszym programem do 42 miast w Polsce. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to 200 000 uczestników i 7000 nauczycieli w skali roku, biorących udział w comiesięcznych pokazach w lokalnym kinie.

Nabór do 12. edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej potrwa od 15 maja do 10 października 2017. Formularz przez który nauczyciele mogą zapisać grupy uczniów na stronie www.nhef.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Projekcje w lokalnych kinach od października 2017 do kwietnia 2018 roku.

(informacja prasowa)

 

 

 Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.