X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

23-05-2017  Działania w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Supraślu

Wiosna w Supraślu jest pełna wydarzeń! Przeczytajcie o działaniach prowadzonych przez Liderkę Filmoteki Szkolnej Katarzynę Zabocką!

Edukacja filmowa w Pracowni Filmoteki Szkolnej

Dni otwarte Pracowni Filmoteki Szkolnej w Liceum Plastycznym w Supraślu wypełnili goście z Białegostoku. Grupa ponad pięćdziesięciu uczniów miała okazję zapoznać się z Projektem Filmoteka Szkolna, usłyszeć relację uczniów i nauczycieli korzystających z zasobów Filmoteki Szkolnej. Odbyły się dwie projekcje filmowe. Dwie - bo była przerwa na coś słodkiego! Każda z projekcji zawierała realizacje filmowe uczniów Specjalizacji Realizacje Intermedialne z Liceum Plastycznego w Supraślu. Goście zobaczyli animacje, etiudy filmowe, krótkie formy dokumentalne i projekty multimedialne. Lawina ciekawych pytań, spostrzeżeń i interpretacji zaskoczyła pozytywnie samych organizatorów. Dyskusje i rozmowy w miłej atmosferze trwały do ostatnich chwil spotkania. Drobne upominki ufundowane przez Filmotekę Narodową będą fajna pamiątką po wizycie w naszej Pracowni. Pojawiły się też plany współpracy! Jesteśmy otwarci nie tylko w Dniu Otwarcia Pracowni Filmoteki Szkolnej.

Praca nad filmem dokumentalnym

Przez miesiąc - od końca marca do końca kwietnia - Katarzyna Zabłocka i Edyta Wysocka wspierały realizację filmu w ramach projektu interdyscyplinarnego "Korytarze przeszłości". Działanie polegało na stworzeniu dokumentu filmowego opartego o wywiad i fotograficzne materiały archiwalne. Spotkania z młodzieżą dotyczyły omówienie podstawowych zagadnień związanych z zapisem filmowym, oświetleniem, edycją materiałów fotograficznych na potrzeby filmu. Kolejne spotkania owocowały w działania praktyczne w oparciu o wcześniejsze omówione zagadnienia teoretyczne. Powstały w efekcie spotkań film został wyróżniony w II edycji konkursu "Kadry historii" organizowanego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Film jako tekst kultury

Magdalena Rudnicka, Liderka Filmoteki Szkolnej z Olsztynka na specjalne zaproszenie Pracowni z Supraśla poprowadziła 4 marca warsztaty ,,Film jako tekst kultury''. Analizy, dyskusje i ciekawa perspektywa filmów została w interesujący sposób naświetlona słuchaczom. Młodzież notowała skrupulatnie, także pięciogodzinne spotkanie z pewnością okaże się owocne!

Katarzyna Zabłocka, Liderka Filmoteki Szkolnej

 Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.