X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

19-04-2017  Relacja z warsztatów animacji poklatkowej

Przeczytajcie relację z warsztatów animacji, które w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Górze poprowadziła Liderka Katarzyna Czubińska.

Jak mawiał Pablo Picasso - "Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy". Z pewnością zgodzą się z tą tezą osoby, które wzięły udział w warsztatach z animacji prowadzonych przez ekspertkę filmową Katarzynę Czubińską. Twórcze spotkanie odbyło się 12 kwietnia 2017 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Górze w ramach liderskiej współpracy z Filmoteką Narodową, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Niezmiernie cieszy fakt, że na zaproszenie górowskiej pracowni odpowiedziała młodzież i nauczyciele_ki z gimnazjów, dzięki czemu w gronie 20 uczestników_czek mogło dojść do kreatywnej wymiany myśli. Część teoretyczna skupiona została wokół zdefiniowania określenia "animacja poklatkowa", omówienia konkretnych przykładów filmowych, wyjaśnienia zasad pracy nad własnym pomysłem oraz przedstawienia założeń animowania obiektów. I wtedy wszedł w nas duch Walta Disney, który powtórzył słowa twórcy - "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Nie było zatem ucieczki przed tworzeniem koncepcji własnych produkcji, rozrysowywaniem storyboardów, przygotowywaniem rekwizytów i planów zdjęciowych oraz wykonywaniem zdjęć. Po prawie czterech godzinach wytężonej zespołowej pracy autorzy_ki zabrali się do montażu zebranego materiału, który na tym etapie czasem pokazał małe luki produkcyjne. Ale, jak to wskazało przesłanie jednego z powstałych tego dnia filmików, "nie ma tego złego..." i śmiało można stwierdzić, iż powstały ciekawe animacje pełne młodzieżowego zaangażowania. Już niedługo będzie można zobaczyć je także na tej stronie.

Jeszcze raz dziękuję za wyrażenie ochoty do wspólnej animacyjnej wędrówki. Małgorzato, Julio, Paulino, Klaudio, Julio, Ado, Igorze, Adamie, Wiktorio, Mario, Martyno, Patrycjo, Estero, Oliwio, Bartoszu, Natalio, Weroniko, to była czysta przyjemność. Dziękuję także dorosłym uczestniczkom wydarzenia, Pani Lucynie, Ewie i Agacie, a przede wszystkim niezastąpionej prowadzącej warsztaty - Kasi Czubińskiej.

Do następnego spotkania!

 

Pełna fotorelacja z warsztatów dostępna jest TUTAJ.

(źródło: balladynafilm.wixsite.com)Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.