X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

19-04-2017  Studio Filmoteki Szkolnej w Puławach!

Filmoteka Szkolna oraz Puławski Park Naukowo-Technologiczny serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty reporterskie dla uczniów oraz bezpłatne warsztaty filmoznawczo-metodyczne dla nauczycieli.

Zajęcia odbędą się w dniach:
• 24 kwietnia - zajęcia dla nauczycieli
• 24-28 kwietnia - zajęcia dla uczniów

Zajęcia dla nauczycieli

9.30 – „Plakat filmowy i jego wykorzystanie w edukacji filmowej”, warsztaty Liderka Filmoteki Szkolnej

12.30 – „Korespondencja sztuk – filmowe inspiracje sztukami plastycznymi”, wykład dr Małgorzaty Sławek-Czochry

13.30 – „Filmoteka Szkolna i nie tylko. Propozycje działań z zakresu edukacji filmowej”, prezentacja Agata Sotomska – Filmoteka Narodowa

Zajęcia dla uczniów

Warsztaty reporterskie zostaną poprowadzone przez profesjonalnych instruktorów, którzy pokażą uczniom, jak wygląda praca w telewizji i jak zrealizować profesjonalny felieton filmowy. Młodzież nauczy się prowadzenia wywiadów, pracy z kamerą, pisania tekstów dziennikarskich i montażu.
Zajęcia dla uczniów odbywają się w godzinach od 8:00 do 15:00.

Kontakt:

Grzegorz Różycki
email: marketing@ppnt.pulawy.pl
tel.: (81) 4646318

 Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.