X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< wrzesień 2017 >>
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

13-04-2017  Rusza nabór na 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Zapraszamy na ósme spotkanie w ramach "Festiwalu Filmoteki Szkolnej"! To świetna okazja, by poznać takich samych fascynatów kina, uczniów i nauczycieli z całej Polski, ale także doświadczonych filmowców i krytyków filmowych. Nie może Was zabraknąć na naszym Festiwalu zgłoście się już dziś! Zapraszamy 12-13 czerwca do Warszawy.

W programie warsztaty, inspirujące spotkania z ekspertami, wizyty studyjne w miejscach ważnych dla polskiego kina, ale przede wszystkim mnóstwo okazji, by wymienić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z całego roku.

Pamiętajcie, że zgłaszając się na Festiwal zobowiązujecie się do przygotowania 30-sekundowego spotu podsumowującego pracę Waszej ekipy w projekcie "Filmoteka Szkolna. Akcja!" 2016/17. Koniecznie zobaczcie spoty ekip, które wzięły udział w 7. Festiwalu Filmoteki Szkolnej!

 

Jesteście ciekawi, jak wyglądał festiwal rok temu? Zobaczcie naszą relację!

 

8. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Pierwszego dnia uczestnicy Festiwalu Filmoteki Szkolnej wezmą udział w wizytach studyjnych m.in. w studiach filmowych i postprodukcyjnych oraz w gali organizowanej w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej.  

Dzień drugi wypełni intensywna praca. W Kinie Elektronik odbędzie się pokaz uczniowskich filmów, które skonsultuje specjalnie zaproszony ekspert. Podobnie jak rok temu uczestnicy Festiwalu wezmą udział w krótkich warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów zajmujących się realizacją filmów jak również piszących o kinie i programujących znane festiwale filmowe.  

Informacje organizacyjne:

  • Kiedy: 12-13 czerwca 2017
  • Dla kogo: Dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja!. Grupa może składać się z trojga uczniów i jednego opiekuna.
  • Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmujemy pod następującym linkiem.
  • Gdzie: Festiwal Filmoteki Szkolnej odbędzie się w Warszawie. Organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom ze szkół spoza Warszawy. Nie zwracamy kosztów podróży.

Organizatorzy: Filmoteka Narodowa oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Warszawską Szkołą Filmową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wszelkie pytania dotyczące zgłoszeń na Festiwal proszę kierować na adres email lub telefon: Karolina Giedrys-Majkut karolina.giedrys@ceo.org.pl tel. 22 659 62 03 wew. 113.Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.