X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

20-03-2017  Amatorski Konkurs Filmowy „Ślady Ameryki na Mazowszu”!

Samorząd Województwa Mazowieckiego i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają

do wzięcia udziału w

W II edycji Amatorskiego Konkursu Filmowego „Ślady Ameryki na Mazowszu”.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest kultura amerykańska – jej przejawy, ślady i symbole na Mazowszu. 

- Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w zespołach maksymalnie 5-osobowych. 

- Pierwszych 30 osób, które zgłoszą się do konkursu weźmie udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową.

- Do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe - pula 5000 zł !

Partnerami wydarzenia są Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz American Center Warsaw.

Naszym celem jest pobudzenie Was do aktywności twórczej, rozwoju Waszych pasji i odkrycie drzemiących w Was talentów. Równocześnie jesteśmy ciekawi, jak postrzegacie otaczający świat. Proponujemy Wam wykorzystanie wszelkiego rodzaju multimediów do stworzenia autorskiego obrazu wpisującego się w kanon krótkiej formy filmowej, tj. filmu, teledysku, animacji reklamowej, wywiadu lub innej dowolnej formy tego rodzaju.

Założeniem II edycji Konkursu jest zachęcenie młodzieży do zapoznania się z kulturą, historią i tradycją społeczeństwa amerykańskiego, oraz poszukiwania ich śladów w naszym otoczeniu.  Jesteśmy przekonani, że wiele elementów z szeroko pojętej kultury amerykańskiej jest obecnych w naszym życiu, a temat przewodni „Ślady Ameryki na Mazowszu” może być źródłem nieskończonych inspiracji i tematem pasjonujących historii.

Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami ciekawymi propozycjami, a jury złożone
z profesjonalistów branży filmowej oraz przedstawicieli ambasady USA wyłoni i nagrodzi najlepsze spośród nadesłanych projektów. Nagrody wręczymy podczas
uroczystej gali z udziałem wszystkich uczestników Konkursu i przedstawicieli branży filmowej.”

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki

 

Żeby wziąć udział w konkursie należy:

1. Do 15 maja br. przesłać zgłoszenie dostępne TUTAJ, oraz oświadczenie Uczestnika/Opiekuna dostępne TUTAJ

na adres:

Departament Kultury, Promocji i Turystyki

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa

2. Do 31 października br. w serwisie internetowym VIMEO lub YOUTUBE należy zamieścić maksymalnie 5-minutowy projekt filmowy, a link do filmu należy przesłać na adres filmowy@mazovia.pl .
 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się jesienią w Warszawskiej Szkole Filmowej. Dla najbardziej kreatywnych Twórców przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe. 

 

Do pobrania:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/OPIEKUNA
 

Szczegóły konkursu www.mazovia.pl i www.szkolafilmowa.pl

Na pytanie odpowiada Sylwia Stanibuła-Urban, specjalista Wydziału Kultury w Departamencie Kultury, Promocji  i Turystyki, tel. 22 59 79 533, e-mail; sylwia.urban@mazovia.pl;

[materiały promocyjne organizatora]

 Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.