X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

15-03-2017  Zajęcia Wędrującego Filmoznawcy w Połczynie-Zdroju

"Kontekst ma znaczenie" - pod takim hasłem dr Maciej Dowgiel, Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej z Łodzi, poprowadził spotkanie dla uczniów w Połczynie-Zdroju.

W Pracowni Filmoteki Szkolnej uczniowie poddawali analizie dokument filmowy "Szczurołap" A. Czerneckiego z pakietu Filmoteki Szkolnej. Odwoływali się do historii, znaczeń kulturowych i wielu tekstów kultury, z którymi mieli okazję pracować wcześniej na lekcjach języka polskiego i edukacji filmowej. Dla klasy maturalnej szczególnie ważną częścią spotkania była analiza bohatera "Popiołu i diamentu"- Maćka Chełmickiego i wskazanie, jak buduje się mit, idola, postać, bohatera. W Pracowni Filmoteki Szkolnej to już piąte spotkanie z filmowym ekspertem. Poprzednio uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z  filmoznawczynią Alicją Ignaczak z Koszalina, dr. Karolem Jachymkiem z Warszawy, krytyczką filmową Kają Klimek z Warszawy, reżyserem Marcinem Sauterem z Bydgoszczy.

I nie jest to ostatnie spotkanie w tym roku zainicjowane przez Liderkę Filmoteki Szkolnej Kingę Dolatowską. Niebawem połczyńska Pracownia będzie gościła reżysera Macieja Cuske, a już 24 marca liderka poprowadzi otwarte spotkanie z wybitnym reżyserem, dokumentalistą Pawłem Łozińskim w Centrum Kultury Kino Goplana.

Kinga DolatowskaSkomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.