X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

14-03-2017  Plakat filmowy – od analizy do tworzenia

Przeczytajcie relację z warsztatów tworzenia plakatu filmowego, które odbyły się w Kielcach!

10 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące plakatu filmowego. Wzięli w nich udział uczniowie z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki,  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Integracyjnego nr 4 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Warsztaty poprowadziła ekspertka  Filmoteki Szkolnej – Katarzyna Zabłocka. Na co dzień  to artysta plastyk kształcący uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu i studentów Politechniki Białostockiej.

 Po krótkim wstępie wysłuchaliśmy części teoretycznej, której towarzyszyła prezentacja licznych przykładów plakatów filmowych. Poznaliśmy pokrótce historię tego tekstu kultury oraz najważniejszych polskich twórców w tej dziedzinie. zgłębiliśmy także   kompozycję plakatu  i wyodrębniliśmy  kluczowe elementy, które  powinien zawierać dobrze przemyślany  plakat.

Napełnieni wiedzą teoretyczną przeszliśmy do zajęć praktycznych, na których najbardziej liczyła się nasza nieskrępowana  wyobraźnia i kreatywność. Zaprojektowaliśmy plakaty do wybranych  filmów znajdujących się w pakiecie Filmoteki Szkolnej, w których osią kompozycji miały być elementy typografii. Następnie każdy z nas, wybierając dowolną technikę, zrealizował swoje zamierzenia. Po kilku godzinach wyczerpani,  jednakże niezwykle dumni i zadowoleni wyszliśmy z warsztatów z nowymi doświadczeniami i głową pełną inspiracji, a  efekty naszych działań można oglądać w szkole na wystawie i na  szkolnej stronie.

Kinga Zbroszczyk, IA Katolickie LO im. św. Stanisława Kostki w Kielcach

 Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.