X logowanie Zapomniałem hasła
 
 

 
Program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kontakt Filmoteka Szkolna należy do
projekty
<< październik 2017 >>
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829

16-01-2017  Bezpłatne warsztaty filmowe dla uczniów

[AKTUALIZACJA: BRAK MIEJSC]

Trwa rekruacja na warsztaty filmowe "Filmoteka Szkolna. Akademia". Uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski mają szansę zrealizować filmy krótkometrażowe pod opieką profesjonalistów z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

"Akademia" składa się z całodniowych warsztatów filmowych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na zajęcia zapraszamy przede wszystkim szkoły, które nie brały jeszcze udziału w projekcie. Zgłoszenia od szkół, które uczestniczyły w warsztatach w roku szkolnym 2016/2017 nie będą brane pod uwagę.

W ramach zajęć praktycznych organizowanych w siedzibie WSF, przy ul. gen. Zajączka 7, grupy uczniów wezmą udział w warsztatach reżysersko-operatorskich oraz montażowych, podczas których zrealizują krótkie etiudy filmowe inspirowane filmami z Filmoteki Szkolnej. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-19.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu warsztatów.

Terminy warsztatów:

  • 18.02.2017 (sobota)
  • 19.02.2017 (niedziela)
  • 04.03.2017 (sobota)
  • 05.03.2017 (niedziela)
  • 12.03.2017 (niedziela)
  • 18.03.2017 (sobota)
  • 19.03.2017 (niedziela)

UWAGA: Terminy warsztatów na kwiecień i maj zostaną ogłoszone 27 lutego 2017 r.

Nauczyciel / opiekun może zgłosić maksymalnie 7 osób. Prosimy o wybór jednego terminu. Zapisy na warsztaty przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.
Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału mają szkoły, które nie uczestniczyły jeszcze w projekcie "Filmoteka Szkolna. Akademia".

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Organizator nie zapewnia wyżywienia podczas warsztatów ani nie zwraca kosztów dojazdu i ewentualnego noclegu.
 

Informacji udziela:

Sławomir Dmowski, e-mail: slawekdmowski@szkolafilmowa.pl

Projekt realizowany przez Warszawską Szkołę Filmową we współpracy z Filmoteką Narodową, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Skomentuj

obejrzyj
polecamy
Akademia Polskiego Filmu
Szczegóły:
Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na poziomie akademickim. Akademia powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edukacja Filmowa
Szczegóły:
EdukacjaFilmowa.pl to portal powstały z myślą o kinomanach i osobach zainteresowanych edukacją filmową.
Fototeka
Szczegóły:
Fototeka to serwis prezentujący zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.)
Film Polski
Szczegóły:
Film polski to największa internetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych i spektakli teatru tv . W serwisie znajdują się także szczegółowe biogramy twórców polskiego kina (przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych) i ich filmografie. Częścią serwisu jest „Kalendarium” i dział „Film w prasie polskiej” będący filmową bibliografią zawartości wybranych czasopism polskich.
Filmoteka Muzeum
Szczegóły:
Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów oraz kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.
Filmoteka TVP
Szczegóły:
Filmoteka TVP to blisko 150 filmów dokumentalnych i fabularnych dostępnych online bezpłatnie.
Legalna Kultura
Szczegóły:
Projekt Legalna Kultura to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury, realizowana przez Fundację Legalna Kultura. Wraz z odbiorcami kampanii i jej partnerami Legalna Kultura tworzy bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i organizuje warsztaty edukacyjne. Długofalowy cel projektu to budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości.